PZSP w Olszance,    49 - 332 Olszanka 94,     woj. opolskie,     tel. (77)4129717,     e-mail: zs_olszanka@wodip.opole.pl,    fax (77)4129602

 Strona główna PZSP


 Aktualności
 Pasowanie
 Sprzątanie świata
 Andrzejki
 Mikołajki
 Wycieczki
 Jasełka
 Święto ziemniaka
 Dzień Babci
 Bal karnawałowy
 Olimpiada
 Dzień Ziemi
 Dzień Bibliotekarza
 Dzień Matki
 Dzień Dziecka
 Wiosna
 Wielkanoc
 Absolwenci

 

DZIEŃ ZIEMI

2012/2013

Kwiecień to miesiąc, w którym obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji 29 kwietnia grupa starszaków zaprezentowała przedstawienie ekologiczne dla rodziców oraz gości pt. "Chrońmy przyrodę". Mali aktorzy wcieli sie w rolę mieszkańców lasu, którzy są bezbronni wobec niszczenia ich środowiska naturalnego. Aktorzy uświadomili wszystkim jakie zagrozenia dla lasu stwarza człowiek oraz co należy robić, aby dbać o naszą planete Ziemię.

opracowała Marta Grabowska

album fotografii
foto: Marta Grabowska

2011/2012

Dnia 20 kwietnia 2012 r. dzieci 5 i 6 letnie zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie w przedstawieniu ekologicznym pt. "Leśne spotkanie". Przedstawienie odbyło się z okazji obchodzonego w kwietniu Dnia Ziemi. Celem przedstawienia było uświadomienie zebranym gościom, iż należy dbać o środowisko naturalne, gdyż od jego stanu zależy życie jej mieszkańców: zwierząt, roślin, ludzi. Nagrodą za występ były oklaski oraz drobne upominki od zaproszonych gości.

opracowała Marta Grabowska

album fotografii
foto: Marta Grabowska

2010/2011

Dnia 5 maja z okazji obchodów Dnia Ziemi grupa starszaków przygotowała przedstawienie ekologiczne
pt. "Leśne przygody Koszałka  Opałka". Na spotkanie przybyli rodzice i zaproszeni goście. Dzieci w pięknych strojach i na tle leśnej dekoracji prezentowali się wspaniale. Każdy starał się jak mógł aby dobrze wypaść. Dzieci swoją grą aktorską przekazały wiele cennych informacji na temat ochrony przyrody. Wiedzą,
że w lesie należy zachowywać się cicho, nie wolno niszczyć przyrody, wiedzą, że las jest potrzebny każdemu człowiekowi i jego mieszkańcom.

autor tekstu: Anna Adamowicz

album fotografii

2008/2009
 

„Zielony kapturek i siedmiu krasnoludków”

Przedstawienia teatralne w wykonaniu przedszkolaków zawsze wywołują radość i wzruszenie w sercach i na twarzach publiczności. W środę 29 kwietnia 2009 roku, grupa starszych wychowanków Publicznego Przedszkola w Olszance, miała zaszczyt zaprezentować swoje umiejętności aktorskie w przedstawieniu o tematyce ekologicznej pt. „Zielony Kapturek i siedmiu krasnoludków”, które zostało przygotowane z okazji obchodów Dnia Ziemi. Mali aktorzy mieli okazje nieść ważne przesłanie,
iż „Wobec niszczenia środowiska naturalnego poprzez człowieka, nie można pozostać obojętnym”.

W inscenizacji nie zabrakło humorystycznych dialogów jak i również treści muzycznych, ale przede wszystkim wielkiego zaangażowania ze strony przedszkolaków. Mali aktorzy z przejęciem wcielali się w swoje wielkie aktorskie role. Choć występ przed tak liczną publicznością niektórych tremował, większość dzieci była bardzo spontaniczna. Kiedy kurtyna opadła, nasi mali artyści nagrodzeni zostali brawami oraz serdecznymi podziękowaniami ze strony  Dyrektor PZSP w Olszance pani  Bożeny Lorent.

Mieliśmy również zaszczyt gościć na widowni, Wójta Gminy Olszanka, pana Jerzego Dróbkę, Przewodniczącego Rady Gminy, pana Walentego Oliwę, Sołtys Wsi Olszanka, panią Wandę Galant,  Sołtys Wsi Pogorzela, panią Władysławę Jarmolińską, Wicedyrektor PZSP w Olszance panią Violettę Świder, oraz Przedstawiciela Biblioteki Publicznej w Olszance, panią Bożenę Adamowicz. Goście specjalni oprócz przepięknych, gorących podziękowań, uhonorowali występ przedszkolaków wspaniałym upominkami. Nie zawiedli również rodzice, którzy jak zawsze licznie przybyli na przedstawienie, i nie kryjąc zachwycenia podziwiali swoje pociechy.

Serdecznie dziękujemy przedszkolakom za wspaniały występ, a  rodzicom oraz zaproszonym gościom za przybycie oraz upominki.

 

 

                                                                                     Joanna Miszewska

 Kliknij tutaj  a zobaczysz ciekawe fotki